Categories:

Kioski multimedialne, zwane także infokioskami, są obecne w coraz większej liczbie placówek usługowo-handlowych i nie tylko. Nic dziwnego, mają bardzo wiele zastosowań. Oferują wiele funkcjonalności i ciekawy design. Kształt kiosku multimedialnego – jakie są i jak wybrać odpowiedni do danych zastosowań?

Kształt kiosku multimedialnego: totem

Kioski multimedialne typu totem są najprostsze w budowie. Wyglądają jak jednolita, pionowa bryła ze wbudowanym ekranem o dowolnej wielkości. Standardowo są to monitory od 21 do 55 cali. Tego typu urządzenia najlepiej się sprawdzą we wnętrzach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Są niezwykle ergonomiczne, cieniutkie, zmieszczą się na każdej przestrzeni. Wykorzystywane są najczęściej jako wayfindery, kioski sprzedażowe czy informacyjne. Mogą być wyposażone w dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak boczne podświetlenie LED. Swoistym rodzajem kiosku multimedialnego typu totem są infokioski wieszane na ścianach o takim samym kształcie.

kształt kiosku multimedialnego
Infokiosk typu totem

Kioski z pochylonym ekranem

Ten rodzaj urządzeń jest bardzo podobny do wyżej opisanych totemów. Są jednak niższe – ekran znajduje się mniej więcej na wysokości klatki piersiowej przeciętnego człowieka. Pochylony nieco ekran pod kątem ok. 45 stopni pozwala uzyskać większe bezpieczeństwo wprowadzanych do oprogramowania danych. Również najlepiej sprawdzają się w celach sprzedażowych czy informacyjnych.

kształty kiosków multimedialnych
Kiosk z pochylonym ekranem

Stoły multimedialne

Bardzo ciekawym rodzajem infokiosku jest stół multimedialny. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje:

  • całkowicie płaskie, z ekranem umieszczonym równolegle do poziomu,
  • nieco pochylone, z ekranem umieszczonym pod kątem 30-45 st. do poziomu.

Pierwszy rodzaj kiosku multimedialnego świetnie sprawdza się w gastronomii do obsługi gości, którzy w ten sposób mogą zamówić dania czy za nie zapłacić. Przed uszkodzeniami i zabrudzeniami chroni specjalna powłoka. Kształt kiosku multimedialnego typu stół z nieco pochylonym ekranem jest wykorzystywany przy różnego rodzaju prezentacjach. Tego typu urządzenie jest przeznaczone do większych wnętrz, stąd sprawdzi się w: muzeach, urzędach, galeriach handlowych.

kształt kiosku multimedialnego
Interaktywny stół multimedialny
iCurvio - wynajem infokiosków
iCurvio – infokiosk z zakrzywionym ekranem

Kształt kiosku multimedialnego: infokioski typu biletomat

Ten rodzaj infokiosku świetnie sprawdza się na zewnątrz. Jest niewielki, a ekran umiejscowiony jest na smukłej i cienkiej nóżce. Oba te elementy mogą być od siebie niezależne, co jest niezwykle przydatne w przypadku awarii urządzenia. Noga pozostaje na stale wkręcona w podłoże, a wymianie podlega sama część elektroniczna. Stanowi to bardzo duże ułatwienie. Jak nazwa wskazuje, takie rozwiązania najczęściej są stosowane jako biletomaty właśnie, ewentualnie parkomaty czy kioski o podobnych funkcjonalnościach.

kształt kiosku multimedialnego
Infokiosk sprzedażowy

Infokioski na zamówienie

Wskazane wyżej kształty kiosków multimedialnych są najczęściej spotykane i zazwyczaj dostępne od ręki. Warto jednak wiedzieć, że my, jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych, oferujemy możliwość zaprojektowania i wykonania infokiosku na zamówienie według indywidualnych preferencji. Taki infokiosk może mieć niemal dowolny kształt i kolor, dzięki czemu wywoła z pewnością spore zainteresowanie wśród Twoich klientów.

kształt kiosku multimedialnego
Kiosk o kształcie felgi

Masz pytania lub wątpliwości? A może chcesz zamówić indywidualnie zaprojektowany infokiosk multimedialny? Zapraszamy do kontaktu!