Categories:

Wielokrotnie pisaliśmy o zaletach infokiosków, o możliwości wynajmu infokiosków czy prezentowaliśmy konkretne modele i opisywaliśmy ich cechy. Mimo wszystko dalej spotykamy się z pytaniami, czym właściwie jest to urządzenie i do czego może być przydatne. Już spieszymy z odpowiedzią! Infokiosk – co to jest i dlaczego jest takie fajne?

Infokiosk – co to jest, czyli ogólna definicja

Infokiosk jest elektronicznym urządzeniem samoobsługowym, z którego możemy skorzystać wszyscy – bez obaw przed uszkodzeniem sprzętowym czy mechanicznym. W tym tkwi całe piękno infokiosków. Najczęściej są to komputery o małej mocy obliczeniowej – bo duża nie jest potrzebna – zamknięte w estetycznej i trwałej obudowie z ekranem dotykowym. Z punktu widzenia użytkownika, najbardziej atrakcyjne jest wgrane oprogramowanie oraz możliwości urządzenia. Z punktu widzenia producenta wyrobów z tworzyw sztucznych liczy się przede wszystkim jakość i sposób wykonania obudowy, która zapewnia długą żywotność i możliwość korzystania z infokiosku nawet na dworze.

infokiosk - co to jest

Do czego służy infokiosk?

Infokiosk znalazły swoje zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Najczęściej odnajdują się przy:

 • wyświetlaniu informacji turystycznej,
 • rezerwacji i kupnie biletów,
 • rejestracji,
 • reklamie w punktach usługowo-handlowych,
 • sprzedawaniu produktów,
 • badaniach rynkowych.

Infokioski mogą przejąć rolę człowieka wszędzie tam, gdzie mamy interakcję z klientem i pewną powtarzalną czynność, którą z reguły wykonuje człowiek. Najlepszym przykładem mogą być restauracje typu fast food, które każdy z nas zna – KFC czy MacDonald. Zamiast podchodzić do sprzedawcy siedzącego przy kasie, możemy złożyć zamówienie poprzez infokiosk, zapłacić za nie kartą płatniczą, a później jedynie odebrać jedzenie w okienku. Dzięki tym urządzeniom my oszczędzamy czas i pieniądze, które musielibyśmy wydać na mało efektywnych pracowników, rozładowujemy kolejki przy kasie, a klienci swoje zamówienia odbiorą o wiele szybciej i wygodniej poprzez infokiosk. Co to jest w takim razie? Sposób na usprawnienie procesów w praktycznie każdej firmie handlowo-usługowej.

infokiosk

Infokiosk tylko na chwilę

Infokioski mogą być wyposażone dodatkowo w wiele komponentów, takich jak:

 • drukarka,
 • czytnik kodów kreskowych,
 • kamera,
 • terminal płatniczy,
 • czujnik ruchu.

One wszystkie sprawiają, że infokioski stają się elementami wręcz niezbędnymi, jeśli chcemy naszych klientów pozytywnie zaskoczyć czy zdobyć sobie ich uznanie. Mogą być nieocenione, jeśli zostaną ustawione przy stanowisku na targach branżowych. Mimo swojej prostoty są traktowane jako symbol renomy i luksusu, a firma, która reklamuje się za ich pośrednictwem z pewnością jest wiarygodna. Najlepszym przykładem jest infokiosk iCurvio.

iCurvio - wynajem infokiosków

Odpowiadając na pytanie zadane na początku tego artykułu – Infokiosk – co to jest i do czego może być przydatne? Do wszystkiego – usprawniania procesów, oszczędzania czasu i pieniędzy, zwiększania zainteresowania klientów. Choć wynajem infokiosku lub kupno własnego może wydawać się znacznym kosztem, to warto go ponieść. Zwróci nam się z nawiązką.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.