Categories:

Niepełnosprawność jest straszna i trudna do wyobrażenia sobie, jeśli samemu jesteśmy całkowicie zdrowi. Choć takie osoby starają się jak najbardziej dostosować do nas i nie pokazywać po sobie, ile trudności muszą pokonać, to sprawmy, by ich życie mogło przypominać nasze. Dlatego przedstawiamy infokiosk dla niepełnosprawnych.

Infokiosk dla niepełnosprawnych – na co to komu?

Wydawałoby się, że tego typu urządzenie jest całkowicie zbyteczne i niepotrzebne do funkcjonowania w pełni sprawnej osoby, a co dopiero poruszającej się na wózku inwalidzkim. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że uświadomimy sobie, gdzie my sami ich używamy. Jest to:

  • zakup jedzenia przy restauracjach typu fast food,
  • zakup biletów komunikacyjnych,
  • sprawdzanie rozkładów jazdy,
  • sprawdzanie planów galerii handlowych i innych ośrodków,
  • zakup drobnych przedmiotów na targach i konferencjach,
  • pobieranie biletów.

Infokioski dla nas z reguły znajdują się na poziomie naszych oczu, co jest dużym problemem dla osób, które poruszają się na wózkach. Miejsce przy urządzeniu także jest w duży sposób ograniczone. My jednak opracowaliśmy infokiosk dla niepełnosprawnych, który spełnia wszystkie oczekiwania.

Dowiedz się więcej: Infokiosk – co to jest?

Umiejscowienie monitora

Większość infokiosków to całkowicie płaskie standy, których monitory znajdują się na wysokości około 150-170 centymetrów. To z pewnością zbyt wysoko dla osoby, która stale siedzi na wózku. Tymczasem o wiele lepiej sprawdzają się infokioski, których ekran położony jest na wysokości ok. 100 centymetrów. Osoby poruszające się normalnie będą go obsługiwać z góry, natomiast niepełnosprawni nie będą mieli problemów z obsługą tuż obok. Wszystko dzięki doskonałemu ekranowi o szerokim kącie widzenia.

Ergonomiczny kształt

To nie wszystko. Infokiosk dla niepełnosprawnych powinien mieć kształt, który pozwala osobie poruszającej się na wózku podjechać dość blisko, by móc swobodnie korzystać z ekranu dotykowego. Najczęściej wystarczy projekt nieco pochyłego urządzenia. Poniżej prezentujemy nasz projekt. Umożliwia on podjechanie wózkiem do infokiosku tak, by ekran znajdował się około 20-30 centymetrów od twarzy. To optymalna odległość, która zapewnia komfortową pracę przy urządzeniu. Musimy również pamiętać, by wszystkie podpięte urządzenia peryferyjne znajdowały się na poziomie osoby siedzącej na wózku. Mowa o:

  • czytniku kart płatniczych,
  • drukarce,
  • skanerze.

Infokiosk dla niepełnosprawnych

Czasem zdarza się, że taki infokiosk dla niepełnosprawnych jest nam potrzebny nie na stałe, a jedynie na czas trwania pewnego wydarzenia czy imprezy. Jak najbardziej możliwe jest wynajęcie urządzenia na kilka dni lub tygodni, dzięki czemu nie musimy płacić pełnych kosztów wyprodukowania infokiosku, a jedynie niewielką kwotę zależną od klasy urządzenia i czasu wynajmu.

Dowiedz się więcej: Wynajem standów multimedialnych – czy to się opłaca?

Jako renomowany producent wyrobów z tworzyw sztucznych staramy się dopasowywać do naszych klientów. Naszą ofertę znajdziesz na disire.pl. Jeśli nie ma tam interesującego Cię urządzenia, skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy.

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.