Categories:

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym blogu o zaletach i skuteczności infokiosków w gastronomii i nie tylko. Standardem stało się zamawianie jedzenia przez kioski interaktywne w największych sieciach fast-foodów: McDonald’s czy KFC. Niedawno ruszyły jednak także pierwsze testy takiego rozwiązania w sieci Ikea. Wyczuwamy coraz większy potencjał i zainteresowanie naszymi infokioskami!

Infokioski w Ikea – co można w nich kupić?

Kasami samoobsługowymi w Ikei już nikt się nie zachwyca. Stały się one standardem, który rozładowuje kolejki, które w tym sklepie są naprawdę znaczne. Niestety, cały czas problem pozostawał w strefie gastronomicznej. W końcu kto by nie chciał po udanych zakupach skosztować szwedzkiego hot-doga? Ikea postanowiła więc sprawdzić, czy urządzenie zdobędzie popularność. Za jego pośrednictwem można zamówić i zapłacić za:

  • hot-doga,
  • zapiekankę,
  • szwedzką bułeczkę.

Asortyment może się stale rozszerzać. Nowe rozwiązania można ponoć testować już w Szczecinie i Lublinie.

infokioski gastronomiczne w ikea

Efekt infokiosków w Ikea

Rozwiązanie jest dość nowe, ale znane jednak od dłuższego czasu z innych restauracji. Od razu zyskało uznanie. Efekt? Rozładowane kolejki, szybsza obsługa, brak konieczności angażowania pracownika do pracy przy kasie fiskalnej. Przekłada się to na większą oszczędność pieniędzy. Choć pewnie Ikea nie zauważy drastycznego skoku przychodów, to jednak, jeśli Ty prowadzisz małe bistro – dostrzeżesz je z łatwością. Nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo klientów i pracowników sklepu w trakcie pandemii. Infokiosk realnie zmniejsza ryzyko zachorowania na covid poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu oraz zwiększenie szybkości sprzedaży.

W co został wyposażony infokiosk dla Ikei?

My patrzymy na ten infokiosk nieco inaczej – z perspektywy producenta wyrobów z tworzyw sztucznych. Urządzenie zostało wyposażone w terminal płatniczy, czytnik zbliżeniowy kart, drukarkę. Jest to więc standardowe wyposażenie, które znane jest z rozwiązań tego typu. Cała obudowa prezentuje się minimalistycznie: ma stonowane barwy w odcieniach szarości z lekkim, metalowym połyskiem. Trochę przypomina nam biletomat, zabrakło nam też obrandowania obudowy. Są to jednak tylko testy – możliwe, że końcowe urządzenia będą wyglądały inaczej.

źródło: https://nowymarketing.pl/

Co my mamy do zaoferowania?

Nasze infokioski do gastronomii mogą wyglądać zupełnie inaczej. Oferujemy najciekawszy i najnowocześniejszy design, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Nasze urządzenia pełnią jeszcze inne funkcje: zachęcają do skorzystania z usług, zwiększają rozpoznawalność marki, zwiększają zainteresowanie danym lokalem. Dodatkowo możemy je wykonać infokioski na zamówienie – w kolorystyce, jakiej chcesz; o kształcie, jakim chcesz; z ekranem, jakim chcesz.

dotykowy stand multimedialny
Nasze infokioski

Infokioski gastronomiczne szturmują coraz więcej lokali restauracyjnych i bistro. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Nie są to tylko ciekawe zabawki, ale realnie mogą wesprzeć Twój biznes i zwiększyć przychody. Zaciekawiliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu!