Categories:

Niejednokrotnie na naszym blogu wspominaliśmy o infokioskach. Sprawdzają się one na targach i konferencjach, w punktach sprzedaży, a nawet w restauracjach czy w hotelach. Wspomagają pracowników i przedsiębiorców w wykonywaniu codziennych obowiązków. Odpowiadają za proces sprzedażowy i pozwalają przyciągnąć nowych klientów. Czym są jednak infokioski przemysłowe? Gdzie są stosowane i czym się różnią od swoich eleganckich i marketingowych kolegów?

Infokioski przemysłowe – gdzie są stosowane

Kioski multimedialne, zwane także infokioskami, mogą być z powodzeniem wykorzystywane na halach produkcyjnych, w magazynach czy punktach logistycznych. Stanowią końcowy element systemu WMS, który obsługuje procesy w centrach magazynowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest potwierdzenie pewnych informacji przez człowieka. Urządzenia mogą pojawiać się w strategicznych punktach danego centrum lub być także rozsiane po całej powierzchni, by umożliwić powszechny dostęp do infokiosku.

Kioski multimedialne w przemyśle – jak wyglądają

Samym kształtem infokioski przemysłowe nie różnią się wiele od urządzeń o przeznaczeniu sprzedażowym. Mogą mieć formę:

  • totemu,
  • stołu multimedialnego,
  • tabletu powieszonego na ścianie.

Różnią się jednak wyglądem oraz materiałami użytymi do produkcji. Z racji swojego przeznaczenia muszą być o wiele wytrzymalsze i odporniejsze na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: kurz i pył, smar, uszkodzenia mechaniczne, ekstremalne warunki atmosferyczne. Tworzone przez nas infokioski na zamówienie posiadają obudowę wykonaną z włókna szklanego – jednego z najbardziej wszechstronnych i wytrzymałych materiałów codziennego użytku. Dodatkowo zawsze zabezpieczamy ekran dotykowy, klawiaturę czy inne urządzenia peryferyjne. Dzięki temu urządzenia sprawdzają się nawet w bardzo trudnych warunkach.

Zastosowanie infokiosków przemysłowych

Infokioski przemysłowe pojawiają się w centrach i halach, by wspomagać i ułatwiać nadzór nad procesami produkcji, transportu czy również sprzedaży towarów. Pod tą niezwykle trwałą obudową znajduje się komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem dedykowanym do danego rodzaju biznesu. Pracownicy wykorzystujący te urządzenia w pracy najczęściej są wyposażeni także w przenośne terminale czy tablety. Dlatego też najczęściej infokioski wzbogaca się o:

  • drukarkę,
  • czytnik kodów kreskowych,
  • zewnętrzne gniazda USB.

Dzięki temu możliwa jest niemal natychmiastowa autoryzacja pracownika i udostępnienie mu niezbędnych do pracy funkcjonalności.

Infokiosk z ekranem dotykowym propozycja wykonania z włókna szklanego
Infokiosk dotykowy

Infokioski przemysłowe pozwalają szybko uporać się z inwentaryzacją towaru, wprowadzeniem go do magazynu lub potwierdzeniem skompletowania zamówienia. Z takiego rozwiązania korzystają największe centra logistyczne na świecie, jak i znacznie mniejsze magazyny czy hale produkcyjne. Znaczy to, że wprowadzone rozwiązanie sprawdza się i pozwala znacząco zredukować nadmiarowe koszty czy zoptymalizować czas pracy.