Categories:

Do udziału w targach branżowych niektórzy przygotowują się miesiącami, innym wystarczy jedynie kilka dni. Trzeba pamiętać, że podstawą sukcesu na takich imprezach jest nie tylko odpowiednie wyszkolenie pracownika, ale i przygotowanie rzucającego się w oczy wyposażenia, takiego jak stanowisko na targi branżowe, które przyciągnie zainteresowane osoby. Jeśli znikniesz w tłumie, Twój udział na targach nie będzie miał większego sensu.

Lokalizacja stoiska

stoisko targowe reklamowe z włókna szklanegoJedną z najważniejszych cech, które decydują o popularności stoiska, jest jego lokalizacja. Największe miejsca, które znajdują się w centralnym miejscu hali, są oczywiście najbardziej popularne i jednocześnie najdroższe przy wynajmie. Nie każdą firmę stać na taką inwestycję. Przed wyborem miejsca sprawdź, jakie drogi mogą być najchętniej wybierane przez klientów. Dobrą opcją może być umiejscowienie stanowiska obok wejścia, kantyny czy punktów informacyjnych. Im więcej osób będzie mijać Twoje stoisko, tym większa szansa, że podejdzie do Ciebie ktoś zainteresowany Twoją ofertą. Nie wierz zawsze organizatorom na słowo, która lokalizacja jest najlepsza. Sprawdź to samodzielnie.

 

 

Pokaż, czym się zajmujesz

Duże Jajka z tworzywa z żywicy, producent jaj z włókna szklanego

Umieszczenie loga i haseł reklamowych na stoisku to podstawa dobrego marketingu. Zwróć jednak uwagę, czy klient, który nie zna Twojej firmy, od razu pozna, czym się zajmujesz. Jeśli to możliwe, umieść w centralnym miejscu kilka z najpopularniejszych produktów. Nie masz takiej możliwości? Umieść chociażby duże zdjęcie o wysokiej rozdzielczości – najlepiej ze zdjęciem uśmiechniętego i zadowolonego klienta. Dzięki temu poświęcisz cały swój czas tylko faktycznie zainteresowanym osobom i unikniesz ciągłego tłumaczenia, czym się zajmujesz. Nie zapomnij o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni. Proste, otwarte stoisko może być po prostu nudne i wtapiające się w tło. Wykorzystaj nietypowe kształty – kule i stożki, a także pomyśl o podwyższeniu Twojego stoiska. Zadbaj o to, by dekoracje były kolorowe i przyciągające wzrok, ale i trwałe. Unikniesz przygotowywania co rusz nowych elementów wystroju na kolejne targi i konferencje.

Stoisko na targi branżowe z elementami multimedialnymi

Elementy multimedialne będą Twoim sojusznikiem przy pozyskiwaniu nowych klientów. Ciekawa prezentacja wyświetlana na standzie multimedialnym zastąpi tysiąc słów i pozwoli Ci zaprezentować swoje produkty i usługi za pomocą koloru i dźwięku. Dzięki temu niewątpliwie o wiele bardziej zapadniesz w pamięć. Nie zapominaj o tym, że sam infokiosk też może mieć różny, interesujący kształt – jak chociażby felga aluminiowa. Takie urządzenie dedykowane jest producentom takich elementów. W Twoim przypadku może być to książka albo przedmiot kojarzący się z jedzeniem – wszystko zależy od Twojej branży. Inwestycja w stand multimedialny pozwoli Ci:

  • zająć czas klientów, którzy czekają na rozmowę i przedstawienie indywidualnej oferty,
  • szybko i krótko przedstawić całościową ofertę,
  • zdobyć większe zainteresowanie klientów,
  • przyciągnąć nowych klientów dźwiękiem i kolorem.

Sprawdź nasze propozycje w Galerii.

 

kiosk felga z włokna szklanego z monitorem dotykowym 32 cale

Wynajem Infokiosków

 

 

 

 

 

 

 

 

Stworzenie obudowy urządzenia na Twoje indywidualne zlecenie, choć jest o wiele skuteczniejsze, to jest niestety i droższe. Nie musisz jednak rezygnować całkowicie z pomysłu – skorzystaj z wynajmu standów multimedialnych poprzez disire.pl.

7 komentarzy

  1. Jeszcze nigdy nie musialam szykowac takiego stoiska, ale tez nie sadzilam, ze wymaga to tyle przygotowan. Kiedy raz z akcja promujaca bezpieczne przewozenie dzieci bylysmy na imprezie plenerowej, to mialysmy tylko roll-up i ulotki, no i gadzety od sponsorow, ktorych pozyskalysmy 🙂

  2. O to prawda, przygotowanie stoiska wymaga ogromnego nakładu pracy. Kiedyś prze dwa lata jeździłam na targi i wiem o czym piszesz. Teraz jest jednak sporo gotowych boksów czy domków, które można wynająć. Jest to jakieś ułatwienie, ale oczywiście liczyć sie trzeba z dodatkowymi kosztami.

  3. Nie sądziłam, że to tyle pracy, ale w sumie nigdy też nie przygotowywałam takiego lub nawet podobnego stoiska.

  4. Czasami naprawdę niewiele potrzeba, żeby zwrócić uwagę uczestników targów. Po prostu skoro nie zajmujemy się tym na co dzień, ciężko nam na to wpaść. Dużo fajnych pomysłów dostałam od Orchidea Group – to oni są odpowiedzialni za przygotowanie artykułów reklamowych na moje stanowisko i zasugerowanie atrakcji. Mają świetnego grafika. Zawsze mamy pełno ciekawskich na stoisku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.