Categories:

Kobieta w masce to jeden z naszych najnowszych projektów, który można podziwiać zarówno na stronie głównej, jak i w galerii. Zaintrygowało Cię? Poznaj wyjątkową historię tego standu, który stał się naszym sztandarowym projektem.

 

Skąd się wzięła kobieta w masce?

Wszystko zaczęło się na targach RemaDays 2018 w Nadarzynie koło Warszawy. Nasze standy multimedialne iCurvio brały udział w konkursie POS of the Year. To właśnie przy naszym stanowisku poznaliśmy trzy wyjątkowe kobiety związane z Fundacja Pomocy Rodzinie „Człowiek w Potrzebie”, która planowała otworzyć nadzwyczajną restaurację w sercu Warszawy, której zyski miały być przekazane na pomoc potrzebującym. Nazwa tego lokalu to DIFFERENT Restauracja w ciemności, a zatrudnienie w niej mają znaleźć niewidomi kelnerzy. Powstał pomysł, by wnętrze urozmaicić standem naszego autorstwa, nie chcieliśmy jednak do tak niepospolitego miejsca wstawiać zwykłego elementu dekoracyjnego. Przez wiele dni zastanawialiśmy się nad kształtem, kolorem i wykonaniem standu dla restauracji, aż w końcu wymyśliliśmy coś zjawiskowego – kobietę w masce.

Pierwsze kroki do wykonania kobiety w masce

Po kilku dniach wytężonej pracy powstał model komputerowy 3D tego wyjątkowego standu. Choć o wiele prościej byłoby wykonać gładką maskę, to nie chcieliśmy iść na łatwiznę i wybraliśmy trudniejszy do realizacji model wykonany z trójkątów. Całość składa się z 300 oddzielnych elementów, które należało połączyć w jedną, wspaniałą rzeźbę. Z projektu komputerowego należało wyodrębnić każdy trójkąt wraz z wymiarami i przenieść je na fizyczną płytę z włókna szklanego, co nazywamy trasowaniem.

płyta z włókna szklanego laminatu

Płyta z włókna szklanego

Czekało nas ręczne dopasowywanie rozmiarów i wycinanie elementów z kompozytu. Standardowo wykonujemy cięcie wodą, jednak ten projekt był na tyle złożony, że nie mogliśmy zastosować tego rozwiązania. Całą formę skleiliśmy na gorąco klejem w laskach. To było idealna recepta zarówno ze względu na cenę wykonania, jak i osiąganą trwałość.

Klejenie maski z włókna szklanego. Montaż w Restauracji Different

Klejenie maski z włókna szklanego.

Po sklejeniu wszystkich trójkątów, kiedy mieliśmy już podstawową formę, przyszedł czas na wypełnienie oka i ust. Te zostały wyrzeźbione ze styropianu. Całość musiała zostać usztywniona, by można było swobodnie obracać formą. Stąd i listewki widoczne na drugim zdjęciu poniżej. Ponownie wykorzystaliśmy technologię klejenia na gorąco.

Maska z włókna szklanego, sklejanie z kawałków laminatu o grubość 1mm

Sklejanie kawałków laminatu o grubości 1 mm.

 

Forma włókno szklane- usztywnienie

Usztywnienie formy z włókna szklanego.

Kiedy forma została już wykonana, należało środek wypełnić matą szklaną i żywicą. Dodatkowo konieczne było wypełnienie pastą rozdzielającą, by żywica nie przykleiła się do powłoki, a jedynie odbiła jej kształt. Po tym odkleiliśmy cały stand z formy.

Forma włókno szklane-usztywniona i przygotowana do laminowania

Forma usztywniona i przygotowana do laminowania

Stand maska z której usuwa się kawałki włókna szklanego po wylaminowaniu

Usuwanie kawałków włókna szklanego po wylaminowaniu

Transformacja małego dzieła sztuki

Pierwszy etap pracy rozpoczęliśmy od szpachlowania i wygładzenia ust. Ten element z racji nieco innego wykonania musiał zostać wykonany osobno i przyklejony do całej formy dopiero na końcu. Samo profilowanie i malowanie farbą podkładową zajęło nam aż 7 godzin.

Wylaminowany z włókna szklanego Stand w kształcie maski z kobiecą twarzą

Wylaminowany z włókna szklanego Stand w kształcie maski z kobiecą twarzą

usta z włókna szklanego do maski

Usta z włókna szklanego do maski.

usta z włókna szklanego pomalowane lakierem podkładowym

Usta z włókna szklanego pomalowane lakierem podkładowym.

Cała maska musiała zostać wyszlifowana i wygładzona, a wszelkie niedoskonałości wyszpachlowane. Po pierwszym etapie obróbek została pomalowana farbą podkładową. W tym momencie przyklejono do nich usta, które zostały już wstępnie przygotowane.

Przygotowanie maski z włókna szklanego do lakierowania

Przygotowanie maski z włókna szklanego do lakierowania

maska z włókna szklanego pomalowana lakierem podkładowym

Maska z włókna szklanego pomalowana lakierem podkładowym

maska z włókna szklanego z ustami

Maska z włókna szklanego z ustami

Maska w pełnej okazałości, gotowa do lakierowania, przedstawia się następująco:

maska z włókna szklanego ze sklejonymi ustami

Maska z włókna szklanego ze sklejonymi ustami.

przygotowanie maski z laminatu do malowania

Przygotowanie maski z laminatu do malowania.

Maska z włókna szklanego przygotowana do lakierowania

Maska z włókna szklanego przygotowana do lakierowania.

Po końcowym malowaniu i odklejeniu folii ochronnych, nasza maska przedstawia się tak:

Pomalowany Stand w trójkąty. Stand w kształcie maski

Pomalowany Stand w trójkąty.

Stand w kształcie maski do restauracji Different po malowaniu trójkątów

Stand w kształcie maski po malowaniu trójkątów.

Diabeł tkwi w szczegółach

By nasza maska była jak najbardziej naturalna, konieczne było dodanie trzech elementów: rzęs, brwi i bardzo dobrze wymodelowanych ust. Wykonanie tych detali wymaga znajomości barw i kształtów, ale także wyglądu kobiecej twarzy.

Doklejenie rzęs z włókna szklanego wokół oka w Standzie

Doklejenie rzęs z włókna szklanego wokół oka w Standzie

lakierowanie ust w standzie o kształcie maski do restauracji Different

Lakierowanie ust w standzie.

Domalowywanie brwi na standzie w kształcie maski z twarzą kobiety wykonanej z włókna szklanego

Domalowywanie brwi na standzie w kształcie maski.

Nie można było zapomnieć o polakierowaniu ust tak, by wyglądały, jak pomalowane szminką. Tak wyglądający stand został zamontowany w restauracji DIFFERENT Restauracja w ciemności. Można go podziwiać na miejscu i przy okazji wesprzeć fundację zamawiając jedno z wyśmienitych dań, które są tam serwowane.

Montaż Standu w Restauracja Different

Montaż Standu w Restauracji DIFFERENT Restauracja w ciemności

Stand Twarz kobiety w masce z mrugającym okiem- Restauracja W Ciemności Different

Stand Twarz kobiety w masce z mrugającym okiem- DIFFERENT Restauracja w ciemności

Kobieca maska jest najlepszym przykładem dzieł, które potrafimy zrealizować. Jeśli masz pomysł na nietypową reklamę, dekorację lub po prostu chcesz się wyróżnić – nie czekaj. Zadzwoń do nas lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego dostępnego tutaj i zobacz, co mamy Ci do zaoferowania.

9 komentarzy

  1. Witam,
    miałam okazję zobaczyć stand na żywo i powiem Państwu, że robi OGROMNE wrażenie. Sam proces produkcji nie jest mi znany – poznałam go właśnie dzięki powyższemu artykułowi – natomiast EFEKT KOŃCOWY – powala z nóg! Jesteście ludźmi z pasją i wyobraźnią. Od tego momentu jestem Waszym kibicem 🙂 Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

  2. Zarówno projekt jak i wykonanie są idealne! Jest to doskonała promocja naszego unikatowego projektu DIFFERENT. Mieć takie cudo przy wejściu do restauracji, to po prostu fenomen. Infokiosk przyciąga ludzi jak, lep muchy. Często widzimy że przypadkowi przechodnie robią sobie selfie z naszym mrugającym okiem 😉 Brak słów podziwu dla tego wspaniałego dzieła. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to że potraktowaliście nas jak klienta który płaci w złocie, a tak naprawdę był to z Waszej strony 100% sponsoring, w który zainwestowaliście masę pracy i pieniędzy.
    Pozdrawiamy serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.