Categories:

Składanie zamówienia w lokalu gastronomicznym powinno być procesem szybkim i prostym. Niestety czasami zdarza się tak, że czas oczekiwania na stolik czy na złożenie zamówienia wydłuża się, tym samym zniechęcając gości do naszego lokalu. Świetnym rozwiązaniem są wówczas infokioski w gastronomii, które zyskują coraz większą popularność.

Czym są i jak działają infokioski w gastronomii?

Infokiosk albo inaczej kiosk samoobsługowy to urządzenie elektryczne, które stanowi w gastronomii funkcjonalne stanowisko sprzedażowe POS. Dzięki temu nasi klienci mogą samodzielnie składać zamówienia i dokonywać za nie płatności. Na dotykowym ekranie widoczne jest całe menu lokalu, podzielone na kategorie, np:

  • napoje,
  • desery,
  • dania główne.

Oferta restauracji może występować w różnych wersjach językowych, co eliminuje ewentualne nieporozumienia komunikacyjne z klientem. Gość naszego lokalu wybiera to, co chce zamówić, a następnie może dokonać płatności za pomocą terminala płatniczego. Popularność płatności mobilnych sprawia, że możliwość zapłaty przy pomocy nowoczesnych form płatności pozytywnie wpływa na wizerunek naszej restauracji. Ponadto, infokioski umożliwiają klientowi modyfikowanie składników wybranego dania. Po opłaceniu otrzymujemy wydruk z numerem zamówienia i pozostaje nam wyczekiwać na wybrany przez nas posiłek. Informacje z infokiosku sprawnie docierają do kuchni, co skraca nie tylko czas oczekiwania, ale również eliminuje ryzyko pomyłek.

Dowiedz się więcej: Infokiosk – co to jest?

Infokiosk

Infokioski – wiele zalet w jednym urządzeniu!

Poza automatyzacją zamówień, infokioski organizują kolejkę, podnosząc komfort w restauracji. Redukujemy głośne komunikaty, zarówno klientów do obsługi, jak kuchni do personelu lokalu. Infokioski to doskonały sposób na odciążenie kolejek oraz przyspieszenie obsługi gości. Dzięki temu zwiększymy rotację stolików, a co za tym idzie, powiększymy zyski restauracji. Nie tylko restauracje typu fast food korzystają z tego rozwiązania. Coraz częściej możemy spotkać kiosk samoobsługowy w barach czy casualowych jadłodajniach. Infokioski zapewniają wyższą sprzedaż i większe zadowolenie klientów, którzy nie muszą stać długo w kolejce. Ponadto, urządzenia te są dodatkową powierzchnią reklamową, dzięki której zapewniamy sobie efektywniejsze działania marketingowe. Na monitorze kiosku samoobsługowego możemy umieścić informacje o aktualnych promocjach czy specjalnych akcjach. Infokioski umożliwiają nam także zoptymalizowanie zatrudnienia w naszym lokalu, tym samym oszczędzamy pieniądze i czas personelu. Redukując czas poświęcony na złożenie zamówienia, obsługa lokalu może skoncentrować się na przygotowaniu posiłku czy na udzieleniu dodatkowych informacji gościom. Korzystanie więc z nowych rozwiązań technologii sprawia, że klient czuje się profesjonalnie obsłużony.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić restaurację?

Interaktywny stół dotykowy dla restauracji

Czas w gastronomii ma wielkie znaczenie. Sprawna obsługa klienta sprawia, że z pewnością chętniej wróci do naszej restauracji. Szybsza obsługa to większa rotacja stolików, a tym samym większe wpływy do kasy naszego lokalu. Infokiosk to zatem świetne urządzenie, które podniesie komfort naszych gości. Przekonaj się, co jeszcze znajdziesz w ofercie E-TPP – producenta wyrobów z tworzyw sztucznych.

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.