Categories:

Ostatnio dużo piszemy o infokioskach. Nic dziwnego – stają się coraz popularniejsze i mamy coraz więcej zapytań dotyczących takiego sprzętu, który będzie wykorzystywany w różnych firmach, branżach i miejscach. Bardzo często zadawanym nam pytaniem jest, czy lepiej jest kupić infokioski tworzone na zamówienie, czy może wystarczające jest kupienie „gotowca”, czyli takiego urządzenia, które jest już gotowe do wzięcia od ręki z naszego magazynu. Pokrótce opowiemy o wadach i zaletach obu rozwiązań.

Infokioski tworzone na zamówienie – zalety

Zacznijmy od zalet. Przede wszystkim, infokioski na zamówienie są dokładnie dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa i branży. Mogą mieć dowolny kształt i być wykonane z dowolnego materiału. Klient może także dowolnie zdecydować o posiadaniu:

  • konkretnych urządzeń peryferyjnych, np.: drukarka, czytnik kart, skaner,
  • otagowaniu i obrandowaniu infokiosku,
  • ekranu dotykowego w wybranym rozmiarze.

Dzięki temu urządzenie będzie idealnie spersonalizowane. Wiele zależy także od rodzaju oprogramowania, które ma zostać wgrane na dysk twardy w takim infokiosku. W pewnych przypadkach lepiej sprawdzi się większy monitor, w pewnych – mniejszy.

Dowiedz się więcej: Infokiosk – co to jest?

kiosk felga z włokna szklanego z monitorem dotykowym 32 cale infokiosk tworzony na zamówienie
Infokiosk w kształcie felgi aluminiowej

Infokioski na zamówienie – wady

Infokioski na zamówienie mają też swoje wady. Przede wszystkim są nieco droższe od tych gotowych. Wynika to przede wszystkim z konieczności wykonania całkowicie odmiennego projektu oraz uruchomienia produkcji dla jednego urządzenia. Niejednokrotnie elementy konstrukcyjne musimy sprowadzać – szczególnie jeśli są nietypowe. Tym samym i czas produkcji jest znacznie dłuższy. W zależności od wymagań, może to potrwać 2 tygodnie, a może nawet i 2 miesiące. Konkretny deadline jest określany po dostarczeniu szkicu projektu i wymagań.

Dowiedz się więcej: Infokiosk w czasie pandemii – bezpieczny czy nie?

Kiosk na tablety infokiosk tworzony na zamówienie
Infokiosk do kilku tabletów – koncept

Infokioski gotowe – zalety i wady

To, co w przypadku infokiosków na zamówienie jest wadą, w przypadku gotowców jest zaletą. Są tańsze i szybciej dostępne. Po zakupie możesz otrzymać je w ciągu kilku dni roboczych. Za dodatkową opłatą możemy także umieścić na nich Twoje logo czy nazwę firmy. Takie rozwiązanie nie ma żadnych wad funkcjonalnych, trzeba się jednak szykować na to, że będziesz mieć infokiosk taki jak wszyscy. Niczym się nie będzie wyróżniał i nie będzie tego efektu „wow”.

dotykowy stand multimedialny infokiosk tworzony na zamówienie
Infokiosk Colorato

Co jest lepsze?

Wszystko zależy tak naprawdę od zapotrzebowania i wymagań klienta. Do standardowych i codziennych zastosowań gotowy infokiosk sprawdzi się bardzo dobrze. Może pełnić funkcję:

  • biletomatu,
  • wayfindera,
  • kiosku informacyjnego.

Jeśli jednak masz nieco większy budżet, a od tego urządzenia będzie zależało, czy pozyskasz nowego klienta, może warto przemyśleć stworzenie narzędzia na zamówienie. Najlepszym przykładem jest uczestnictwo w targach czy konferencjach branżowych. W takich miejscach trzeba się wyróżniać i od tego zależy, czy ktoś zwróci uwagę na Ciebie i Twoją ofertę.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem infokiosku, odezwij się do nas. Postaramy się doradzić i pomóc w wyborze. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne. Zastanawiasz się, jaka byłaby cena takiego infokiosku na zamówienie? Przygotuj wstępny szkic i prześlij do nas. Wycenimy oraz zaproponujemy najszybszy możliwy termin wykonania.