Categories:

Infokioski bardzo często są tematami naszych wpisów. Nieraz podkreślamy ich siłę marketingową lub sprzedażową. Czy jednak wiesz, że mają znacznie więcej zastosowań? Nie zawsze służą pomnażaniu realnych zysków firmy. Mają też wartość edukacyjną. Prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem urządzeń. Oto infokioski, które uczą historii. Gdzie można je znaleźć?

Infokiosk w Olsztynie

Jednym z ciekawszych urządzeń jest infokiosk, który mieści się na plantach, koło katedry św. Jakuba. Stanął tam w związku z rewitalizacją parku przy ul. Pieniężnego. Sam infokiosk został wyposażony w 32-calowy, dotykowy ekran. Jest dostępny dla mieszkańców i turystów przez całą dobę. Oprogramowanie zostało bardzo ciekawie napisane. Prezentuje interaktywną mapę Olsztyna, a po naciśnięciu na interesujący obszar, można przeczytać lub wysłuchać ciekawostek o tym miejscu i obejrzeć niezwykle ciekawe zdjęcia. Tuż obok znajdują się:

  • dwustronna tablica z mapą szlaku,
  • pulpit z makietą fortyfikacji.

To niezwykle atrakcyjne miejsce, a infokiosk doskonale się do niego wpasowuje!

źródło: https://olsztyn.wyborcza.pl/

Ścieżka edukacyjna w Lesznie

Ścieżka edukacyjna w Lesznie działa od końca października 2021 roku. Powstało w ramach inwestycji mieszczącego się nieopodal MPWiK. Ma za zadanie uczyć na temat obiegu wody w przyrodzie. Jest to bardzo ciekawy projekt, który zwiększa świadomość ekologiczną dzieci i nie tylko. Co możemy znaleźć na Ścieżce Edukacyjnej? Są to:

  • tablice dydaktyczne,
  • wir wodny,
  • łąka kwietna,
  • no i oczywiście infokiosk.

Infokiosk jest tu bardzo pomocnym urządzeniem. Pozwala bez problemu pokazać interesujące zagadnienie, bez konieczności projektowania bardzo dużych i drogich systemów. Filmy multimedialne czy zdjęcia mogą pomóc zwizualizować nawet bardzo trudne pojęcia. A jeśli oprogramowanie zawiera również gry edukacyjne – tym lepiej!

źródło: https://www.eska.pl/

Infokioski, które uczą historii w Białymstoku?

W 2022 roku założono realizację kilku z bardzo wielu projektów Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku. Jednym z ciekawszych pomysłów, nad którym będą głosować obywatele miasta, jest stworzenie tzw. Skweru Memory Smart. Miejsce ma znajdować się przy ul. Bućko. Dlaczego miejsce ma być inteligentne? Według projektu, park ma zostać wyposażony w:

  • inteligentne ławki,
  • oświetlenia,
  • iinfokiosk,
  • elementy edukacyjne dotyczące ofiar totalitaryzmu.

Pomysł szczytny i ciekawy. I oczywiście, znowu pojawia się infokiosk! Jeszcze nie wiadomo, jakie treści ma wyświetlać, ale z pewnością będą to prezentacje, galerie zdjęć, a może nawet jakieś gry edukacyjne.

Infokiosk z blachy Corten
Infokiosk z cortenu – nasza realizacja

Jak widać, infokioski ostatnimi czasy stają się niesamowicie popularne. To urządzenia, które podbijają serca użytkowników. Są szczególnie uwielbiane przez najmłodszych i młodzież. Jak widać, mogą z powodzeniem służyć nie tylko sprzedaży, ale także edukacji. Takich realizacji pojawia się coraz więcej, w każdym miejscu Polski. Jeśli także planujesz ciekawą inwestycję, zgłoś się do nas! Z pewnością stworzymy coś, co zachwyci każdego – nie tylko infokioski, ale także pozostałe elementy dekoracyjne i wyposażenia. Sprawdź nas!