Categories:

Uczelnie są bardzo specyficznymi miejscami. Muszą zapewnić odpowiednie wyposażenie nie tylko profesorom czy doktorom, którzy wykładają różne przedmioty, ale także i studentom. Na pomoc przychodzą infokioski multimedialne – urządzenia, które potrafią niemal wszystko. Takie kioski bez trudu pozwolą pobrać notatki z Internetu, wydrukować niezbędne materiały czy wypełnić wniosek zamiast stania w kolejce do dziekanatu. Chcesz wiedzieć, co jeszcze potrafi infokiosk na uczelni?

Infokiosk na uczelni – połączenie z Internetem jest niezbędne

Najważniejszym czynnikiem dla studentów jest możliwość szybkiego skorzystania z Internetu, w praktycznie dowolnym celu. Nie oszukujmy się, chyba każdy ma już smartfona z nielimitowanym dostępem do danych. Nie zawsze jednak się one sprawdzą. W przypadku korzystania z wewnętrznego ifranetu, połączenie zewnętrznym urządzeniem może być problematyczne. I wtedy z pomocą przychodzi interaktywny kiosk multimedialny z ekranem dotykowym. Można z niego korzystać tak samo, jak ze smartfona, ale wyróżnia się:

  • znacznie większym monitorem,
  • szybkością działania,
  • możliwością wydruku pobranych plików.

A skoro już mowa o wydruku…

Infokiosk z dotykowym zakrzywionym monitorem
Jedyny kiosk z zakrzywionym dotykowym ekranem 49 cali. W całości zaprojektowany i wyprodukowany przez nas. Ten model zdobył złoty medal na targach Rema Days w konkursie POS Of The Years.

Infokiosk, który zapewnia możliwość wydruku

Choć żyjemy w czasach, w których niemal wszystko przeniosło się już do Internetu i przybiera formę cyfrową, na uczelniach bardzo często w dalszym ciągu niezbędne jest posiadanie przy sobie wydruków: notatek, fragmentów książek, wykładów. Można to oczywiście zrobić w domu czy akademiku, ale co, jeśli o tym zapomnisz? Zawsze można skorzystać z infokiosków multimedialnych. Wystarczy wyposażenie je w odpowiednie urządzenia peryferyjne:

  • gniazdo USB,
  • drukarkę laserową,
  • podajnik papieru.

Oprogramowanie infokiosku umożliwia zalogowanie się na konkretne konto studenta, gdzie każda osoba może mieć swój limit darmowych wydruków. Ponadto można w ten sposób również zakupić dodatkową możliwość wydruków czy nawet wykupić abonament.

Wayfinder infokiosk z włókna szklanego z drukarką i skanerem i ekranem dotykowym
Wayfinder z drukarką i skanerem

Elektroniczny dziekanat, czyli jak ułatwić życie studentom

Wydawałoby się, że chyba już wszędzie jest możliwość składania wniosków elektronicznych do dziekanatu. Infokioski wydają się więc zbędne. Czy jednak naprawdę tak jest? Bądźmy szczerzy – niejednokrotnie jest tak, że student składa wniosek przez Internet, po czym dowiaduje się na miejscu w dziekanacie, że jednak czegoś brakuje lub dokument jest błędnie wypełniony. I co teraz? Wracać do domu, by jeszcze raz wypełnić i wysłać wniosek? Starać się wypełnić setki rubryczek za pomocą smartfona? Infokiosk gwarantuje znacznie większy komfort usług, szczególnie jeśli jest dotykowy i został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia peryferyjne.

kształt kiosków multimedialnych infokiosk koszty uzyskania Infokioski od producenta TPP

Przedstawione przez nas sytuacje to pojedyncze przykłady, których można wymienić znacznie więcej. Studenci z pewnością znajdą zastosowanie dla tego typu urządzeń, dlatego więc warto przy w każdym budynku znajdował się przynajmniej jeden taki infokiosk na uczelni. A co Ty sądzisz? Przydałby Ci się taki kiosk multimedialny za czasów Twojego studiowania?