Categories:

Infokioski spotykane są już niemal wszędzie. Ułatwiają prace wielu ludziom, automatyzują procesy oraz zwiększają bezpieczeństwo klientów, szczególnie w czasach pandemii. Urządzenia te charakteryzują się wieloma funkcjonalnościami, w tym także możliwością sporządzania wydruków. Czy infokiosk z drukarką jest potrzebny i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Infokiosk z drukarką – przykłady zastosowań

Gdzie najlepiej sprawdzi się infokiosk z drukarką? Tam, gdzie klienci (lub pracownicy) chcieliby wydrukować informacje dostępne za pośrednictwem systemu. Najczęściej drukowanie jest wykorzystywane przy urządzeniach:

  • odpowiedzialnych za obsługę kolejek,
  • oferujących sprzedaż biletów,
  • znajdujących się w urzędach – na przykład przy drukowaniu ofert pracy w PUP-ie,
  • obsługujących sprzedaż do drukowania faktur,
  • marketingowych do drukowania konkretnych ofert handlowych.

Infokioski są także wykorzystywane w zakładach pracy jako element większych systemów – na przykład do: komunikacji między pracownikami, drukowania zamówień i wytycznych. Mogą sprawdzić się na uczelniach czy szkołach do szybkiego wydrukowania niezbędnych materiałów dydaktycznych.

kiosk interaktywny z drukarką wykonany z włókna szklanego infokiosk z drukarką
Kiosk interaktywny z drukarką wykonany z włókna szklanego

Czy funkcjonalność drukarki jest niezbędna?

Wiele zależy od konkretnego zastosowania. Z pewnością możliwość wydrukowania pewnych informacji będzie pozytywnie odbierana przez klientów i przyczyni się do większej rozpoznawalności marki oraz zwiększenia postrzegania rzetelności firmy. W niektórych przypadkach jest także niezbędna, by umożliwić wydruk faktury lub biletu. Pewne rozwiązania zakładają, że drukarka nie musi być potrzebna, a infokiosk może być przeznaczony tylko dla osób wybierających np. chęć otrzymania faktury mailem. Takie działanie jednak, choć zmniejsza koszty eksploatacji urządzenia, powoduje, że mniej petentów może z niego skorzystać, a tym samym zwiększa obowiązki pracowników.

Obudowa infokiosku z monitorem dotykowym 32 cale wykonany z włókna szklanego
Obudowa kiosku na ekran 32 cale. Kiosk będzie miał wbudowaną drukarkę wraz z czytnikiem kart rafid.

Ile kosztuje infokiosk z drukarką?

Czy infokiosk z drukarką jest o wiele droższym urządzeniem? Okazuje się, że nie! Za tą funkcjonalność trzeba zapłacić ok. 5% wartości sprzętu – w zależności od modelu oraz technologii druku. Do tego dochodzą także koszty wymiany papieru i tonerów drukujących. Nie są to jednak na tyle znaczące koszty, by decydowały o zakupie. Naturalnie, jeśli funkcjonalność nie ma zastosowania – chociażby w przypadku wayfinderów – nie ma potrzeby, by inwestować w drukarkę. Zawsze jednak trzeba wziąć pod uwagę ewentualne przyszłe zastosowanie. Oprogramowanie infokiosku bez problemu można zmienić, ale dodanie urządzenia peryferyjnego już takie proste nie jest, choć nie niemożliwe. Koszty modyfikacji będą jednak znacznie wyższe niż kupno przystosowanego od samego początku infokiosku.

Stand interaktywny Kinder niespodzianka z drukarką i monitorem dotykowym z obudową z tworzywa
Obudowa Kinder wykonana z włókna szklanego z funkcją drukowania zdjęć i monitorem dotykowym 19 cali

Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych, w tym oczywiście również infokiosków, mamy w swojej ofercie wiele modeli, które spełnią oczekiwania różnych rodzajów biznesu. Jeśli zainteresowało Cię urządzenie z naszego portfolio, które nie jest wyposażone w drukarkę – zgłoś się do nas! Zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie infokiosk i wyposażymy go we wszystkie niezbędne funkcjonalności.