Categories:

Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych, a także infokiosków i standów multimedialnych, spotykamy się z wieloma opiniami na temat naszych produktów. Dotyczą one głównie zaspokojenia pewnych potrzeb, unowocześnienia działalności firmy czy wprowadzenia oszczędności i optymalizacji procesów. Spotkaliśmy się z opinią, że infokioski nie działają lub działają tylko według ich producentów. Postaramy się zaprezentować nasz punkt widzenia. Czy infokioski naprawdę działają?

Działanie infokiosków – case study

Głównymi argumentami, że infokioski nie działają, są przykłady wdrożenia urządzeń w firmach produkcyjnych czy konsultingowych. Zostają one zainstalowane w różnych miejscach hali produkcyjnej lub budynku biurowego dla pracowników. W jakim celu? I tu się pojawia pierwszy zgrzyt, bo dla nas niezbyt jasnym. Mają służyć do zgłaszania wniosków online przez pracowników np. do kadr. Mają służyć jako miejsce przekazywania informacji z wewnętrznego intranetu firmowego. Czy w obecnych czasach znajdą takie zastosowanie? Zgadzamy się, że nie. Dzisiaj każdy ma smartfona w kieszeni i służbową skrzynkę mailową w komputerze. Infokioski służą zgoła do czegoś innego.

Dowiedz się więcej: Infokiosk – co to jest?

Infokiosk Wayfinder 40 cali
Infokiosk Wayfinder 40 cali

Do czego służą infokioski?

Infokioski w niewielkim stopniu służą bezpośrednio pracownikom. O wiele lepiej sprawdzają się przy kontakcie z klientem. Mogą w znacznym stopniu przejąć ich obsługę tam, gdzie procesy są powtarzalne i nieskomplikowane. Najlepszym przykładem jest tu gastronomia, gdzie infokioski w czasie pandemii zyskują na popularności. Gość w restauracji może złożyć zamówienie za pomocą urządzenia i zostanie ono natychmiast przekazane do kuchni. W hotelach można w ten sposób potwierdzać rezerwacje. W placówkach usługowych nadzorują system kolejkowy. Sprawdzą się także na targach branżowych czy konferencjach, by szybko i prosto zapoznać zainteresowanych z daną ofertą czy usługą. Wdrażanie urządzeń dla samego ich wdrażania faktycznie nie ma sensu. Decyzja o ich zakupie powinna być poprzedzona dokładną analizą sytuacji w firmie i spisaniem wymagań czy procesów, które mają wspomóc.

Sprawdź: wynajem infokiosków

TWP21_Infokiosk dotykowy na wynajem_disire
TWP21 Infokiosk dotykowy na wynajem

Czy infokioski naprawdę działają?

Działają i to bardzo dobrze. Pod warunkiem ich prawidłowego wdrożenia i znajomości specyfiki tych urządzeń. Wiele przedsiębiorstw, które należą do branż wymienionych wyżej, wskazuje:

  • znaczne przyspieszenie obsługi klienta,
  • skrócenie czasu oczekiwania klienta na towar lub usługę,
  • rozładowanie kolejek,
  • automatyzację prostych procesów, które wcześniej musiały angażować pracowników,
  • zwiększenie rozpoznawalności na targach,
  • większe bezpieczeństwo pracowników w czasie pandemii.

By jednak infokioski naprawdę działały, muszą zostać wdrożone, by zaspokajać realne potrzeby i wspierać realne procesy. Ich zakup spowodowany chęcią posiadania nowej technologii nie będzie dobrym rozwiązaniem i nie spowoduje żadnej różnicy w funkcjonowaniu firmy. Faktycznie wtedy mogą być to pieniądze wydane niepotrzebnie.

Dowiedz się więcej: Infokioski – dlaczego infokioski w gastronomii są tak popularne?

infokioski na zamówienie
Infokiosk dotykowy wykonany z włókna szklanego

Jeśli zastanawiasz się, czy infokiosk w Twojej firmie będzie przydatny i zoptymalizuje pewne procesy, zgłoś się do nas. Przeprowadzimy dokładną analizę biznesową i odpowiemy na Twoje pytanie. Możemy także wykonać urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, dostosowanych wymiarem, kształtem czy brandem.