Categories:

Jeśli organizujemy konferencje lub targi branżowe bądź jakiekolwiek inne wydarzenia ze sporą liczbą uczestników, niezastąpiony może okazać się kiosk multimedialny. Jego wybór musimy jednak dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Urządzenie powinno wspierać nas w czynnościach organizacyjnych. Jeśli tego nie robi, to znaczy, że nasz wybór był błędny.


Kiosk multimedialny – na jakie cechy zwrócić uwagę?

Kioski multimedialne mogą mieć wiele cech technicznych, na które musimy zwrócić uwagę. Należą do nich:

 • posiadanie ekranu dotykowego,
 • podświetlenie obudowy,
 • wielkość ekranu,
 • rozdzielczość ekranu,
 • współpraca z systemem operacyjnym danego typu,
 • orientacja wyświetlanego obrazu.

I tak w zależności od naszych potrzeb, musimy zdecydować się na dane cechy techniczne, które sprawią, że kiosk multimedialny będzie w stanie pełnić swoją funkcję. Nie bez znaczenia jest również trwałość i wytrzymałość obudowy – jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych coś o tym wiemy.

Dowiedz się więcej: Infokiosk – co to jest?

Kiosk multimedialny z monitorem zakrzywionym curved

Jakie zastosowania ma kiosk multimedialny?

Kiosk multimedialny może mieć wiele zastosowań. Należą do nich:

 • reklamowanie produktów,
 • wskazywanie drogi uczestnikom wydarzenia,
 • informowanie uczestników wydarzenia,
 • udostępnienie uczestnikom Internetu lub możliwości zakupu produktów elektronicznych.

Jeśli więc przykładowo nasz kiosk multimedialny ma pełnić funkcję wayfindera, musimy przeanalizować drogę, którą ma pokazywać. W przypadku trzech sal i dwóch korytarzy wystarczy mały ekran niedotykowy. Jeśli zaś potrzebujemy wayfindera do powierzchni wielkości centrum handlowego – lepiej sprawdzą się większe monitory z możliwością dotykowego przybliżania, oddalania czy wyświetlania szczegółów dotyczących danego pomieszczenia.

Dowiedz się więcej: Jak przygotować stanowisko na targi branżowe?

Jakie urządzenia do reklamowania produktów?

W tym przypadku niepotrzebne są ekrany dotykowe, choć wiele zależy tak po prawdzie od naszej prezentacji. Czasem przygotowujemy taką wersję, która wymaga interakcji z klientem. Jeśli jednak jest to standardowy pokaz slajdów, możemy wybrać kiosk multimedialny pozbawiony ekranu dotykowego, ale koniecznie musi posiadać duży monitor z dobrym kontrastem. W szczególności polecamy modele zakrzywione, takie jak iCurvio.

Dowiedz się więcej: iCurvio – najnowocześniejszy infokiosk, który kiedykolwiek powstał?

Jeśli jednak nasze infokioski mają jedynie urozmaicać przestrzeń ogólnodostępną, możemy zdecydować się na mniejsze, ale wyższe modele, które będą jedynie wyświetlać podstawowe informacje o naszych produktach. Nawet tego typu reklama może znacznie zwiększyć naszą sprzedaż.

Dowiedz się więcej: Czy warto inwestować w stand multimedialny?

iCurvio - nowoczesny infokiosk

Przypominamy, że nie zawsze musimy kupować interesujący nas kiosk multimedialny. Bardzo często jest to całkowicie nieopłacalne – zwłaszcza jeśli potrzebujemy urządzenia na kilka dni w roku. Szczególnie polecamy wynajem standów multimedialnych. Cena rozpoczyna się już od kilkuset złotych, a dodatkowo otrzymujemy również transport i montaż.

One response

 1. Kiosk multimedialny najwazniejsze korzysci ? To z pewnoscia znaczna oszczednosc czasu  nie musimy bowiem czekac w dlugich kolejkach, aby uzyskac podstawowe informacje, czy tez np. kupic bilet lub zaplacic za niewielkie zakupy w supermarkecie. Dodatkowo, uzytkownicy tego typu urzadzen chwala je za latwosc w obsludze oraz opcje wyboru jezyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.