Categories:

Fotoplastykony stają się coraz popularniejsze, mimo coraz większego i szybciej następującego postępu technologicznego. Stanowią bardzo ciekawą alternatywę do prezentowania różnego rodzaju prezentacji – szczególnie starych fotografii. To właśnie dzięki temu fotoplastykon jest tak wyjątkowy. Pozwala cofnąć się w przeszłość i zobaczyć ją oczami naszych dziadków i babć.

Fotoplastykon – co to jest?

Fotoplastykon jest urządzeniem, którego powstanie szacuje się nawet na połowę XIX wieku. Pierwotnie służył prezentacji fotografii stereoskopowych przez specjalne wizjery, które przypominają okulary. Wewnątrz fotoplastykonu specjalny mechanizm przesuwał kolejne obrazy, tworząc prezentację. Tak działały starodawne urządzenia. Obecnie zostały one dość mocno unowocześnione. Nie mają już kilkudziesięciu stanowisk, a wewnątrz można umieścić wersję elektroniczną prezentacji. Cały zamysł jednak pozostaje bez zmian. Możemy podziwiać ciekawe obrazy w niezwykle atrakcyjny sposób, którego nie sposób zapomnieć.

Dowiedz się więcej: Infokiosk zewnętrzny – na co zwrócić uwagę?

Nasze fotoplastykony – co możemy zaproponować?

Wykonywane przez na fotoplastykony powstają na specjalne zamówienie. Dlatego każdy z nich jest doskonale dopasowany wyglądem i charakterem do miejsca, w którym ma stanąć. Naszym najnowszym dziełem jest fotoplastykon, który stanął w Muzeum Zamoyskiego w Jabłoniu. Jest wyjątkowo elegancki, powstał z czarnego kompozytu i jest wyposażony w listwę oświetleniową, dzięki czemu nadaje wnętrzu niezwykłego charakteru. Sam okular został wykonany z mosiądzu, by przypominał starodawne okulary. Inną, bardzo ciekawą realizacją jest fotoplastykon z Namysłowa, który pokazuje niezwykłe miejsca tego miasta. Urządzenie przypomina słup ogłoszeniowy z piękną ryciną zamku. Taki element przyciąga wielu odwiedzających, którzy chcą się dowiedzieć czegoś ciekawego na temat miejscowości, w której mieszkają.

Dowiedz się więcej: Stoliki multimedialne do restauracji – czy warto?

Fotoplastykon w Muzeum Zamoyskiego

Fotoplastykony – gdzie się sprawdzą?

Fotoplastykony mogą mieć wiele zastosowań. Z reguły są bardzo często wybieranym elementem dekoracyjnym i urozmaicającym wnętrze:

  • muzeów,
  • bibliotek,
  • kin i teatrów,
  • centrów kultury.

Nie oznacza to jednak, że są to miejsca z jedynym zastosowaniem tego rodzaju urządzenia. Może być bardzo ciekawym i atrakcyjnym sposobem sprzedaży towarów i usług. Z pewnością sprawdzi się na różnego rodzaju targach i konferencjach. Gwarantujemy, że nikt inny nie będzie miał takiego fotoplastykonu. Wewnątrz można umieścić dowolną prezentację zdjęć i obrazów – ciekawe realizacje, zadowolonych klientów, koncepty i wizualizacje. Po takiej prezentacji, żaden klient nie przejdzie obojętnie.

Stand kolumnowy Fotoplastikon Namysłów Słup ogłoszeniowy wykonany z włókna szklanego
Fotoplastikon Namysłów
Fotoplastikony z okularami
Fotoplastikony z okularami

Fotoplastykony nie należą do standardowo stosowanych elementów reklamy bezpośredniej. Ponieważ są tak rzadkie, stanowią ciekawe urozmaicenie dla firmy o niemal dowolnym profilu. Nasze urządzenia dostosowujemy do potrzeb i specjalnych wymagań zleceniodawców. Gwarantujemy, że takie cudo wywoła niemałe poruszenie, gdziekolwiek się nie pojawi.

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.